به سایت رسمی شرکت منشور سیمین خوش آمدید

کالر آیدی چیست

درباره ما

شرکت دانش بنیان منشور سیمین سال 1374 در حوزه الکترونیک و امنیت نرم افزار شروع به فعالیت نمود و تا به امروز با ساخت بیش از 100 محصول به عنوان یکی از مدعیان در حوزه های الکترونیک،نرم افزار، امنیت نرم افزار و مکانیک در کشور می باشد، این شرکت علاوه بر موفقیت در تولیدات خود، اعم از محصولات در حوزه امنیت نرم افزار و اتوماسیون صنعتی، در تحقیقات و نو آوری نیز همواره تلاش نموده و موفق بوده است. اختراعات ثبت شده، گواهی های اخذ شده و تقدیر نامه های فراوان کسب شده، گواه این ادعاست.

کالر آیدی چیست

کالر آیدی یک سرویس تلفنی است ، که در سیستم های آنالوگ و دیجیتال قابل استفاده است.
کالر ایدی وظیفه دارد که نام و سایر اطلاعات دریافتی را بر روی صفحه نمایش تلفن، بر روی یک دستگاه متصل جداگانه، یا بر روی سایر نمایشگرها، مانند تلویزیون های کابلی، زمانی که خدمات تلفن و تلویزیون، نمایش دهد.
این سیستم مناسب مشاغلی «مانند رستوران‌ها ، فست فود و گل‌فروشی‌ها است»
فواید: 1. برای اطمینان و رسیدگی سریع به سفارش‌های تلفنی میباشد - 2. اطلاعات فردی خریدار نمایش داده میشود - 3. لیست خرید های قبل را به نمایش میگذارد

خدمات شناسه تماس گیرنده، که با عبارات مشابهی مانند: CID، شناسایی خط تماس (CLI، CLID)، تحویل شماره تماس (CND)، شناسایی شماره تماس (CNID)، ارائه شناسایی خط تماس (CLIP) و نمایش تماس نیز شناخته می شود.

کالر آیدی یک سرویس تلفنی

کالر آیدی یک سرویس تلفنی است که بر روی تلفن‌های آنالوگ و دیجیتال قابلیت فعال‌سازی دارد. زمانی که شما از کالر آیدی بر روی دستگاه تلفن‌تان استفاده می‌کنید؛ شماره تلفن فرد تماس‌گیرنده و حتی گاهی نام فرد روی دستگاه تلفن قابل مشاهده است. در دستگاه‌های کالر آیدی پیشرفته‌تر، علاوه بر نمایش شماره تماس گیرنده، این قابلیت وجود دارد که با اتصال دستگاه به یک رایانه، این اطلاعات به رایانه منتقل و در نرم افزار موردنظر ثبت شود.

کالر آیدی در اکثر مواقع بعد از زنگ اول یا حداکثر زنگ دوم، شماره تماس فرد تماس‌گیرنده را نمایش می‌دهد. با این حال برای تعیین زمان دقیق نمایش شماره تماس باید به کشور یا منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید نیز توجه داشته باشید.

اکنون این پرسش به‌وجود می‌آید که چگونه و با چه روشی کالر آیدی می‌تواند شماره تلفن تماس‌گیرنده را بر روی تلفن مقصد نمایش دهد؟ FSK یا DTMF یکی از دو روشی است که برای راه‌اندازی کالر آیدی در کشورهای مختلف استفاده می‌شود. اما چگونه این الگوریتم‌ها کار می‌کنند و چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟ در ادامه به آن می‌پردازیم.

شناسایی خط تلفن

در برخی کشورها، از Callerid جهت ارائه شناسایی خط تماس (CLIP)، ضبط تماس، یا فقط هویت تماس گیرنده استفاده می شود.
نمایش تماس نوعی بازاریابی است که در کانادا استفاده می شود (اگرچه برخی از مشتریان هنوز به صورت محاوره ای به آن "کالرآیدی" می گویند).
مفهوم شناسایی کالرآیدی این است که به عنوان یک سرویس ، برای مشترکین POTS از شناسایی خودکار شماره (ANI) ،به عنوان بخشی از خدمات شماره تلفن رایگان در ایالات متحده نشات گرفته است.

با این حال، شناسه تماس گیرنده و ANI یکی نیستند. ANI در اصل سرویسی در یک دفتر مرکزی غیر الکترونیکی بود که شماره تلفن خطی را که از آن تماس گرفته شده بود، شناسایی می‌کرد. پیش از این، شماره تماس به صورت الکترونیکی قابل شناسایی نبود. علاوه بر شماره تلفن تماس‌گیرنده، کالر آیدی نیز می‌تواند نام مشترک را در صورت وجود ارسال کند. این نام می تواند توسط تلفن مبدأ منتقل شود، یا از یک پایگاه داده اطلاعات خط ، توسط سوئیچ پایانه به دست آمده باشد.

اگر نامی در دسترس نباشد، شهر، ایالت، استان یا نام دیگر ممکن است ارسال شود. برخی از این پایگاه‌های اطلاعاتی ممکن است بین چندین شرکت به اشتراک گذاشته شوند، که هر یک از آنها هر بار که یک نام «اکسپورت» می‌شود، هزینه پرداخت می‌کنند.
به همین دلیل است که تماس گیرندگان تلفن همراه به عنوان "تماس گیرنده بی سیم" یا مکانی که شماره تلفن در آن ثبت شده است نمایش داده می شوند.

نمایش کالر آیدی با FSK

کالر آیدی با FSK (Frequency-shift keying) نوعی طرح تعدیل فرکانس است که از طریق تغییر فرکانس گسسته سیگنال حامل، اطلاعات دیجیتالی را انتقال می‌دهد. ساده‌ترین نوع FSK برای انتقال اطلاعات باینری از یک جفت فرکانس مجزا استفاده می‌کند. بنابراین زمانی که FSK در کالر آیدی استفاده می‌شود، می‌تواند به کمک داده‌های باینری 0 و 1 ، شماره فرد تماس‌گیرنده را به تلفن مقصد منتقل کند.

از FSK برای انتقال اطلاعات روی خطوط آنالوگ نیز استفاده می‌شود که بیشترین کاربرد آن در مودم‌هاست. به این صورت که هرگاه فرستنده بخواهد بیت 0 را ارسال کند، یک موج با فرکانس 2200 هرتز و زمانی که قصد ارسال بیت 1 را داشته باشد، موجی با فرکانس 1200 هرتز ایجاد می‌کند. این فرکانس‌ها به‌صورت مداوم میان فرستنده و گیرنده در حال ارسال و دریافت هستند که با کنار هم قرارگرفتن آن‌ها، می‌توان اطلاعات فرد تماس‌گیرنده نظیر شماره تلفن را روی دستگاه تلفن مقصد تشخیص و نمایش داد.

نمایش کالر آیدی با DTMF

DTMF (Dual-tone multi-frequency) نوع دیگری از طرح‌های تعدیل فرکانس هستند که در دستگاه کالر آیدی به‌کار برده می‌شوند. به این صورت که با فشردن هر یک از دکمه‌های روی دستگاه تلفن، سیگنال مخصوصی به مراکز مخابراتی ارسال می‌شود. در نهایت تمام این سیگنال‌ها در دستگاه مقصد شناسایی می‌شوند و به‌صورت شماره تلفن روی صفحه نمایش متصل به کالر آیدی منشورسیمین نمایش داده می‌شود.

کالر آیدی منشور سیمین

گر تماس از یک خط POTS (یک خط استاندارد) منشا می گیرد، شناسه تماس گیرنده توسط سوئیچ محلی ارائه دهنده خدمات ارائه می شود.
از آنجایی که شبکه تا زمانی که به تلفن پاسخ ندهد، تماس گیرنده را به پاسخ دهنده متصل نمی کند، به طور کلی سیگنال شناسه تماس گیرنده توسط پاسخ دهنده قابل تغییر نیست. با این حال، اکثر ارائه دهندگان خدمات به پاسخ دهندگان اجازه می دهند تا ارائه شناسه تماس گیرنده را از طریق کد سرویس عمودی *67 مسدود کند.

تماسی که پشت یک شعبه خصوصی (PBX) قرار می گیرد، گزینه های بیشتری دارد. در محیط معمولی تلفن، یک PBX از طریق ترانک های رابط نرخ اولیه (PRI) به ارائه دهنده خدمات محلی متصل می شود.
به طور کلی، اگرچه نه به طور مطلق، ارائه‌دهنده خدمات به سادگی هر شناسه خط تماسی را که در آن ترانک‌های دسترسی PRI ظاهر می‌شود به صورت شفاف در سراسر شبکه تلفن سوئیچ شده عمومی (PSTN) ارسال می‌کند. این فرصت را برای مدیر PBX باز می کند تا هر شماره ای را که در فیلدهای شماره تلفن خارجی خود انتخاب می کند برنامه ریزی کند.

برخی از مزایا کالر آیدی منشور سیمین: خدمات تلفن IP (ITSPها یا ارائه دهندگان خدمات تلفن اینترنتی) از نصب دروازه PSTN در سراسر جهان پشتیبانی می کنند. این دروازه‌ها تماس‌ها را به منطقه تماس محلی ارسال می‌کنند، بنابراین از پرداخت عوارض مسافت طولانی جلوگیری می‌کنند.
ITSPها همچنین به کاربر محلی اجازه می‌دهند تا شماره‌ای را در صرافی "خارجی" داشته باشد. برای مثال، پاسخ دهنده تهران می تواند یک شماره از مشهد داشته باشد. هنگامی که آن کاربر تماسی برقرار می کند، شناسه خط تماس با شماره مشهد خواهد بود، اگرچه آنها در واقع در تهران قرار دارند. این امکان بازگشت تماس را بدون نیاز به هزینه تماس از راه دور فراهم می کند.

در مورد تلفن های همراه، به نظر می رسد بزرگترین مشکل در انتقال اطلاعات شناسه خط تماس از طریق شبکه باشد. شرکت‌های تلفن همراه باید از ترانک‌های متصل به تعداد قابل‌توجهی از حامل‌های دسترسی سیمی و PSTN پشتیبانی کنند.

کالرآیدی منشور سیمین چه کاربردی دارد؟

تصور کنید در محیطی مشغول به‌کار هستید که باید در طول روز به تماس‌‌های تلفنی زیادی پاسخ دهید و نیاز دارید که فرد تماس‌گیرنده را شناسایی کنید. حال اگر قرار باشد از تک‌تک این افراد مشخصاتی از قبیل نام و نام خانوادگی، آدرس و… را بپرسید؛ فرآیندی خسته‌کننده و طولانی خواهد بود که کند‌شدن عملکرد اپراتور و به‌دنبال آن نارضایتی و اتلاف وقت را همراه دارد. به ویژه اگر تماس‌گیرنده از زبان‌آموزان گذشته‌ی آموزشگاه باشد، اپراتور یا منشی آموزشگاه مجبور می‌شود مشخصات مشترک را در دفاتر یادداشت یا نرم‌افزارهای سیستمی جستجو کند.

در چنین مواقع می‌توان به کمک دستگاه کالر آیدی، به‌راحتی از اتلاف وقت جلوگیری کرد و باعث حل مشکلاتی از این قبیل شد. به این صورت که دستگاه Caller ID از نوع مانیتوری را با یک کابل USB به کامپیوتر و نرم‌افزار مدیریت آموزشگاه متصل کنید. بعد از آن، بلافاصله با یک زنگ تلفن، می‌توانید تمام اطلاعات لازم فرد تماس‌گیرنده نظیر اسم، آدرس، شماره تماس، کد، آخرین تاریخ و زمان تماس، سابقه شرکت در دوره‌ها، آخرین وضعیت مالی و… را روی صفحه نمایش ببینید.

استفاده از کالر آیدی مانیتوری به شما کمک می‌کند در کمتر از 5 ثانیه (مدت زمان میان 2 زنگ تلفن)، مشخصات مشترک را شناسایی کنید و نیازی نباشد که فرد تماس‌گیرنده خود را معرفی کند. به این صورت شما با به‌کاربردن نام مخاطب در پاسخگویی و دانستن درخواست ایشان، تمام فرآیندها را سریع‌تر انجام می‌دهید و از این طریق رضایت مشتری را جلب خواهید کرد که همین موضوع تبدیل به نقطه قوت شما خواهد شد.

محلی سازی CLID

بومی سازی CLID به شرکت ها اجازه می دهد تا نرخ تماس خود را با افزایش شانس پاسخ دادن به تماس تلفنی ،توسط پشتیبانی را افزایش دهند. از آنجایی که یک callerid بومی‌سازی شده است در دستگاه شخص تماس‌گیرنده نمایش داده می‌شود، تماس به‌عنوان یک شماره محلی و قابل تشخیص برای پاسخ دهنده درک می‌شود تا یک شماره پنهان یا ناسناخته ای باقی نماند.
شماره تلفن ارائه شده بسته به کد منطقه شماره شماره گیری شده تنظیم می شود.

در سال 2020، شرکت بزرگی در آبادان دریافت که تنها یک تماس بی‌پاسخ با استفاده از یک شماره محلی میتواند معامله بزرگی باشد که به راحتی از دست میرود.
به این دلیل که تماس دریافتی یک پیامک نیست.
فقط یک نگاه به یک پیام متنی لازم است تا متوجه شوید که این پیام برای گارانتی تمدید شده برای خودرویی است که هرگز مالک آن نبوده‌اید یا برنده شدن شما در قرعه‌کشی‌ای که هرگز شرکت نکرده‌اید.
پس با استفاده از کالر آیدی منشور سیمین شما هیچ تماسی را از دست نمی دهید.

01
تولید بدنه دستگاه
02
مونتاژ قطعات
03
تست و بازبینی کلی توسط بخش QC
04
بسته بندی و آماده سازی جهت ارائه به مشتریان

نتایج به دست آمده

در واقع شما پیش از آنکه گوشی را بردارید، می‌دانید که با کدام مشتری در ارتباط خواهید بود، این امر رسیدگی به امور مالی و ارتباطی را به شکل بهتری ممکن می‌کند. در واقع شما بعد از برداشتن گوشی با یک ارتباط کلامی قوی و ذکر نام مشتری او را به راحتی جذب کرده و نشان می‌دهید که برای شنیدن صدا و ارتباط با او مشتاق هستید. این امر در طولانی مدت باعث وفاداری و حس تعلق مشتری به مجموعه شما خواهد شد.
کاهش مرجوعی ها 85%
افزایش تنوع رنگ 32%
افزایش میزان دانش کارشناسان 95%
افزایش استحکام در برابر ضربه 71%
فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0